Det har hersket noe forvirring i forbindelse med holdbarhetsdatoene som er blitt satt på kjøttet vi fikk fra Heinrich Jung denne gangen.
Det som er så spennende med Kooperativet er at problemstillinger som skiller økologisk fra konvensjonelt også kommer frem i for eksempel håndtering og foredling av matvarer og i hva som er greit å bruke for konservering og så videre.
Så her kommer litt informasjon som vil gjøre det klarere.
Først og fremst: dette er så ferskt kjøtt som det er mulig for oss å få tak i. Dyrene kom fra slakteriet på mandag morgen forrige uke, og ble pakket mandag, tirsdag og onsdag, før det kom til oss på torsdag. Det er gjort av en profesjonell pakker, så alt kjøtt er definitivt trygt og all håndtering følger Matilsynets regelverk. Det har blitt oppbevart ved kjøletemperatur helt til vi får det i hende. Vi anbefaler at når man får såpass store mengder kjøtt på en gang er det like greit å fryse ned alt sammen med en gang. Da holder storfekjøtt seg i minst et år, og svinekjøtt i minst et halvt år.