Vil du være med i valgkomiteen?

Les Mer

Valgkomiteen har en viktig rolle i å finne og foreslå gode kandidater til styret, og bidrar dermed direkte til Kooperativets videre utvikling. Arbeidet gir god innsikt i organisasjonen, styrets arbeid og Kooperativets behov på både kort og lang sikt.

Hva innebærer rollen?

  • identifisere og kontakte potensielle styrekandidater
  • vurderer kompetanse, erfaring og motivasjon hos kandidatene
  • legger fram forslag på årsmøtet

Arbeidet foregår hovedsakelig i forkant av årsmøtet, og kan kombineres godt med jobb og andre verv. Samarbeidet skjer i stor grad digitalt og gjennom møter etter behov.

Hvem ser vi etter?
Du trenger ikke tidligere erfaring fra valgkomité eller styrearbeid, men vi ser etter deg som:

  • er engasjert i Oslo Kooperativs formål og verdier
  • er nysgjerrig på organisasjonsutvikling og frivillig arbeid
  • liker å snakke med mennesker og bygge nettverk

Å sitte i Valgkomiteen er en fin måte å bidra til fellesskapet på, og gir verdifull erfaring som kan være nyttig videre i både frivillig og profesjonell sammenheng.

Interessert – eller kjenner du noen som kan passe?
Send gjerne en e-post til valgkomite@kooperativet.no eller kontakt Vilde 465 33 756 eller Annika 456 66 874 direkte på telefon for en uforpliktende prat.